Как да се откажем от хляба: начини и полза - част 2
Днес стана модерно хората да се отказват от консумацията на хляб, производителите на хранителни продукти отбелязват липсата на глутен в тях върху опаковките, блогърите разказват чудеса, които се случват с фигурата след изключването на тестените изделия от ежедневното меню. Така човек започва да се замисля дали наистина си струва отказът от такива продукти.
В първата част от статията посочихме ползата от хранене без бял хляб, бял ориз и сладки изделия, както дадохме няколко съвета, за да бъде изключването на хляба от менюто по-лесно.
Следва да видим с какво може да заместим насъщния и да разберем дали наистина се отслабва след неговото ограничаване или премахване от храненето.
С какво да заменим белия хляб?
- Хляб от пълнозърнесто брашно
Истинският пълнозърнест хляб съдържа целулоза, цинк, желязо, витамини Е и от група В. Ако не се доверявате на предложенията в търговската мрежа, пригответе си сами у дома, за да сте сигурни за състава и качеството на продукта.
- Сушен ръжен хляб
Такива филийки може да използвате за междинни хапвания.
- Макарони от твърди сортове пшеница, бобови култури и каши от зърнено-житни растения
Добавяйки такива храни в менюто си, ще се заредите с повече енергия и ще се чувствате сити.
Отслабва ли се, когато се откажем от белия хляб и сладките изделия?
Намаляването на телесното тегло след отказа от тестени и сладки храни е възможно, ако се спазват следващите няколко условия:
- Намаляване на количеството калории, приемани за ден. Да допуснем, че сладости не се консумират, но пък се набляга на колбаси. Така може да се опитвате да отслабнете седмица, месец, но резултати няма да има, защото ще приемате повече калории дневно, отколкото изразходвате. Обърнете внимание на храненето си, за да има смисъл изключването на хляба от него.
- Спортуване. Няма как да се мине без спорт. Лежейки върху дивана, мазнините няма да изгорят. Физическата активност ще помогне за регулиране на килограмите и подобряване на настроението. Това е ключът към успеха.
- Правилно съставено меню. През деня чрез храната трябва да се приемат белтъчини, мазнини и въглехидрати. Само при наличието на всички хранителни вещества, витамини и глюкоза човек се чувства добре. Храненето да бъде най-малко три пъти на ден, като закуската да е от зърнени каши, плодове, а вечер да не се преяжда.
- Никакво гладуване. Когато се пропуска хранене, организмът започва да се запасява с мазнини.
В заключение ще кажем, че съвсем не е необходимо напълно да се отказваме от хляба, достатъчно е да заменим белия с пълнозърнест. Витамините и целулозата, съдържащи се в него, са нужни на организма, както и плодовете, изобилстващи от витамини.
И да не забравяме най-важното: всичко е полезно, когато е с мярка. Пълният отказ от някои храни би могъл да доведе до здравословни проблеми, затова най-добре е да съумеем да намерим златната среда не само в начина си на хранене, но и в начина си на живот изобщо.
<<< Към първата част
polzavred.ru
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ДОКТОР УАКДЕС ГИМНЕМА 470 мг капсули * 60 PH047
НовСУОНСЪН МАЛИНОВИ КЕТОНИ RAZBERI-K С ДВОЙНА СИЛА капсули 200 мг * 60 SWD076
ПРОМОПРОБЪРНЕР капсули * 120
БИОВЕА ХРОМ ПИКОЛИНАТ капсули 200 мкг * 100
ХАЯ ЛАБС ЗЕЛЕНО КАФЕ капсули 500 мг * 60
ПРОМОСУОНСЪН ФЕТ БЪРНЪР таблетки * 60 SWD006
ПРОМОСТАТИЯТА е свързана към
- Здравословно хранене
- Активен въглен за отслабване: прием, ползи и противопоказания
- 7-дневна пречистваща диета и трайно отслабване с до 10 килограма
- Калкулатор индекс на телесната маса
- Първи смъртен случай във Великобритания, който се свързва с лекарство за отслабване
- 10-дневна диета с елда за отслабване с 10 килограма
- Диета с ябълки за 7 дни
- Свалете 5 килограма само за 3 дни
- Диета с прясно зеле (10 килограма за 10 дни)
- Как да отслабнем с помощта на прополиса
- Билки и храни за потискане на апетита
Коментари към Как да се откажем от хляба: начини и полза - част 2