Храни-естествени антибиотици: Списък с природни лекарства
След като разгледахме ползите, които носят естествените антибиотици на организма и разбрахме, че може да му помогнем да се пребори с различните инфекции чрез природните дарове, продължаваме със списък на естествените антибиотици, които е полезно да присъстват на трапезата ни.
Топ 17 на храните-естествени антибиотици (продължение)
Цитруси
Цитрусите са богати на витамин С, чиято уникалност се проявява в способността му да се бори с бактериите, устойчиви на синтетични антибиотици. Освен това помага за повишаване на имунитета, за производството не червени кръвни телца и за естественото пречистване на кожата. Цитрусите се използват не само за лечение на простуда и грип, но и в борбата с дифтерия, тетанус, полиомиелит, както и при ухапване от змии.
Зелен чай
Мощният антиоксидантен ефект на напитката от зелен чай го прави отлично средство за повишаване на имунитета. В комбинация със синтетични антибиотици чаят се бори успешно с бактериите Е.коли и стрептококи, като в същото време минимализира вредите, които те са причинили.
Масло от риган
Маслото от риган се характеризира с изразени противомикробни свойства и допринася за подсилване на имунитета. Маслото се използва при лечението на ухапвания от насекоми, алергии, акне, хемороиди, заболявания на венците и стомашно-чревния тракт, ангина, бронхит, хрема.
Хрян
В състава на хряна влиза веществото алил, което определя антимикробните свойства на корена.
Кисело мляко
"Живите" кисели млека съдържат пробиотици, ацидофилна бактерия Lactobacillus acidophilus, бифидофактерии, спомагащи увеличаването на полезните бактерии в стомашно-чревния тракт.
Нар
Червените зрънца на нара притежават антиоксидантни и противомикробни свойства, съдържат огромно количество витамин С. По този начин плодът подсилва имунитета и се бори с много заболявания, включително и с инфекции на отделителната система.
Моркови
Антимикробното действие е характерно и за оранжевите зеленчуци, които най-често се използват при хранителни отравяния.
Ананас
Екзотичният анана е поредното средство, което се бори с микробите. От незапомнени времена сокът от ананас се употребява като течност за изплакване на устата при заболявания на гърлото и устната кухина. Ефективността се обяснява с наличието на веществото бромелин/бромелаин в състава на ананаса, които се справя с много инфекции.
<<< Към втората част
edaplus.info; healthilytolive.ru
Снимки: pixabay.com
Коментари към Храни-естествени антибиотици: Списък с природни лекарства