Вегетарианско месо или месо от зеленчуци - новото кулинарно чудо

Група европейски учени създават уникален хранителен продукт - вегетарианско месо, което на външен вид прилича на обикновеното животинско, но се състои от 100% зеленчуци. Вегетарианският вариант е разработен от виенски учени от Университета по природни ресурси и приложни науки (Земеделски университет) и техни колеги от Университета във Вагенинген, също сътрудници от 11 компании, занимаващи се с производство на хранителни продукти.
Проектът LikeMeat е по инициатива на Флориан Уайлд (изследовател от Института Фраунхофер), според когото производството на такъв продукт не крие никаква екологична опасност.
Планирано е мащабно производство на растителния заместител на познатото ни месо, който ще има ниска цена и дълъг срок на годност. Освен за вегетарианци, кулинарното чудо е подходящо и за хора, страдащи от алергии.
Продукти свързани с РЕЦЕПТАТА
НЕДЕЛНИ РАЗГОВОРИ ЗА ДУШАТА - ОПРА УИНФРИ - ХЕРМЕС
АКО ЖИВОТЪТ НЕ Е ЧУДО - ИВИНЕЛА САМОУЛОВА - ХЕРМЕС
ГАТАНКИ ОТ НЕБЕТО - ИВИНЕЛА САМУИЛОВА - ХЕРМЕС
ОЗОНАТОР ЗА ПРЕЧИСТВАНЕ НА ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ TQ-D34
Безплатна доставка за България!ВИНО ДАРОБАС ТЕМПРАНИО ЧЕРВЕНО реколта 2008 год. 750 мл.
ВИНО ДАРОБАС ПИНО НОАР ЧЕРВЕНО реколта 2008 год. 750 мл.
РЕЦЕПТАТА е свързана към
- Добре е да знаете ...
- Любопитни факти от кулинарния свят
- Време и температура за печене на месо, птици, риба (таблица)
- Коприва
- Българска маслодайна роза, Казанлъшка маслодайна роза, Българска роза, Казанлъшка роза
- Сладък картоф
- Песъкиня-гроздовидна
- Защо консумацията на сурово месо е опасна за здравето
- Тамарило
- Дафиново дърво, Лаврово дърво
- Гозбите на бабите по света - Пета част
- Зеленчукова салата с маслинова паста и извара
Коментари към Вегетарианско месо или месо от зеленчуци - новото кулинарно чудо